Halina Bartoszek Rosa laureatką Złotego Pióra
3 min read
Halina Bartoszek Rosa– lider, ekspert w cyfryzacji, autorka, współautorka, publicystka, wydawca poradników, redaktor naczelana międzynarodowego, artystyczno-kulturalnego magazynu DESIGNER, Ambasadorka Kobiet Biznesu, Abasadorka Dziedzictwa Narodowego Polonii Świata, członek stowarzyszenia Dziennikarzy RP, artstka, malarka, projektantka opatentowanych wzorów tekstylnych i tkanin autorskich, projektantka nowoczesnych strojów z akcentami folkowymi, promotorka kultury regionalnej podhalańskiej, polskiej i skandynawskiej. Działaczka i organizatorka wydarzeń polonijnych. Prezes fundacji Wspieraniqa Kultury i Współpracy Międzynarodowej im. Haliny Rosa. Prezes d/s marketingu w fundacji Dance Vision World, gdzie powstaje nowy projekt promujący sport taneczny i kukturę fizyczną. Pomysł rozdania Polskich Oskarów Tanecznych to cudowny pomysł dla środowiska tanecznego w kraju. Na stałe mieszka w Sztokholmie, gdzie rozwija swoje zainteresownia.
Postanowiła przenieść się na stałe do Szwecji w 2015 roku. Szwedzki system zdaje się wierzyć w jej kreatywność, co sprawiło, że mogła dalej kontynuować swoje artystyczne, a także biznesowe ambicje. W 2016 roku napisała plan biznesowy, który został zatwierdzony.
Aktywnie uczestniczy w wystawach i wydarzeniach kulturalnych, targach, wernisażach i pokazach mody ludowej. Jej celem jest promocja kultury polskiej i skandynawskiej. Najważniejsze są dla niej korzenie kultury regionalnej. Chciałaby ożywić skandynawski folklor. Ręcznie malowane róże, kwiaty, naturalne elementy, wszystko w mocnych kolorach to motywy jej kolekcji.
Inspiruje się skandynawskimi strojami i kulturą ludową. W swoim własnym stylu projektuje nowoczesne wzory, aby ożywić skandynawski folklor w strojach codziennego użytku.
Znana jest pod pseudonimem artystycznym Róża, nazywają ją Różą Podhala. Wychowała się na Podhalu w Białym Dunajcu. W projektowaniu łączy kultury świata. Promuje podhalańską tradycję poprzez wzornictwo graficzne na całym świecie, poprzez dzieła sztuki, między innymi w Australii, Skandynawii, w Środkowym Wschodzie, w Ameryce Południowej. Na stałe mieszka w Szwecji. Stylistka polskich artystów scenicznych, w strojach jej projektu wystąpili między innymi Justyna Sieńczyłło w sztuce Wia-gra, https://thedesigner.se/en/moje-wspomnienie-jesiennej-gali-magiczny-motyw-dziewieciornika/ koncertował Karol Kus autor wielkiego przeboju „Podaj rękę Ukrainie” oraz lider zespołu Taraka w teledysku Grzegorza Halamy.
https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomosci/chwilowka-grzegorz-halama-z-przebojem-na-lato/dgw4bqz
Jest pierwszą rodowitą góralką, która stworzyła wzór tybetowy w trzy róże, namalowany ręcznie, oraz przeniosła motyw chronionego dziewięćsiła na tekstylia użytkowe.
Tworzy, aby ubogacać świat, miejsca i ludzi w polską kulturę pełną piękna i inspiracji oraz po to aby, promować tradycję regionalną i wartości najwyższe.
Nagrody
W 2018 roku została nagrodzona tytułem Ambasadorki Kobiet Biznesu/ Szwecja,
http://www.ambasadabiznesu.org/
https://issuu.com/pangeamagazine/docs/biznesowe_inspiracje2_issuu_okladka_fc735d31ec0e1d/91 strona 290, za promowanie kreatywności, przedsiębiorczości na świecie i za osiąganie wybitnych sukcesów w sferze biznesowej. Jest współautorką drugiej edycji książki Kingi Langley „BIZNESOWE INSPIRACJE POLEK NA ŚWIECIE”, w której dzieli się swoją wiedzą i inspiruje innych do osiągania sukcesów finansowych i osobistych. W 2020 roku została Ambasadorką Dziedzictwa Narodowego Polonii Świata, jej biogram znajduje się w Encyklopedii Dziedzictwa Narodowego Polonii Świata, wydanej przez wydawnictwo Politechniki Krakowskiej. http://www.wydawnictwo.pk.edu.pl/books/view/676
Redaktor Naczelną magazynu DESIGNER. https://thedesigner.se/ , który ma oddział w Ameryce Południowej https://thedesigner.se/en/category/designer-peruvian-art-music-culture/ Powstaja powoli nowe oddziały, Niemcy, Polska, Francja.
Periodyk ten wydawany jest w Sztokholmie w wersji interaktywnej i papierowej. Periodyk ten skierowany jest do aktywnych zawodowo artystów, designerów w szerokim znaczeniu tego słowa, fotografów, reżyserów, ludzi kultury i biznesu z całego świata, jest przede wszystkim skierowany do polskich artystów działających w Polsce i za granicą. Magazyn DESIGNER to pismo dla osób, którzy przedsiębiorczo połączyli swoje pasje z biznesem, działających w sferze sztuki, mody, sportu/tańca, kultury, biznesu i ekologii. Publikowane są w nim artykuły poruszające tematykę ekologii, designu, filozofii sztuki, metafizyki, psychologii, nowej technologii w mediach. Ze względu na góralskie pochodzenie Redaktor Naczelnej, magazyn zabarwiony jest akcentami folklorystycznymi.
W 2022 Jej sztuka została opublikowana na kartkach okolicznościowych i znaczkch pocztowych Poczty Polskiej S.A
https://www.kzp.pl/index.php?artykul=kat-index
30.04.2022 Sztokholm